O NAS - Terapia Studio Treningowe

O NAS

TRENING JESZCZE BARDZIEJ PERSONALNY – W TYCH SŁOWACH ZAWARTA JEST CAŁA IDEA I CEL, KTÓRE NAM PRZYŚWIECAŁY

O pomyśle, idei i celu Treningu Jeszcze Bardziej Personalnego rozmawiamy z Pawłem Laurów – trenerem, instruktorem oraz współzałożycielem ursynowskiego Studia Treningowego Terapia.

Dla kogo jest Terapia i czym jest Trening Jeszcze Bardziej Personalny?
Terapia powstała dla tych, którzy mają dość tłumów i dudniącej wciąż w tym samym rytmie muzyki. Dla ludzi, którzy traktują trening jako formę „terapii” po ciężkim dniu pracy. Również dla tych, którzy cenią sobie kameralną atmosferę i indywidualne podejście. Chcemy być miejscem odpowiadającym na wszelkie potrzeby klientów indywidualnych
oraz trenerów personalnych. Każdy z naszych Klientów ma program treningowy ściśle dopasowany do swoich potrzeb i możliwości – każdy jest inny i ma inny cel treningowy. To właśnie jest Trening Jeszcze Bardziej Personalny.

Skąd pomysł na studio treningowe? Przecież wokół stale powstają duże kluby fitness…
Mogę powiedzieć, że wszystko zaczęło się od Ani Troszczyńskiej i jej pomysłu – TrenerkaDlaMam.pl. To właśnie jej Klientki, w klubie fitness, nieświadomie „zasiały ziarno” często prosząc o trening „gdzieś z boku, tak żeby inni nie patrzyli”.

Dlaczego? Przychodząc na siłownię wiemy, że będą tam inni, więc w czym jest problem?
Ludzie często nie wiedzą, że jest taka alternatywa jak Studio Terapia. Większość z nas zaczynała na jakiejś siłowni lub klubie fitness, ale nie każdy czuje się komfortowo na sali z głośną muzyką i co najmniej kilkunastoma osobami obok. Chcieliśmy stworzyć kameralne miejsce, w którym nikt nie jest oceniany za to jak wygląda, w którym jest rodzinna atmosfera i każdy znajdzie miejsce dla siebie i swojego trenera. Chcemy aby trening u nas był terapią dla ciała i umysłu po ciężkim dniu.

Rodzinna i kameralna atmosfera – to znaczy…?
To znaczy, że razem z Anią znamy wszystkich Klientów, a oni nas. Nie jesteśmy tylko osobami „na papierze”. Codziennie można mnie i Anię spotkać, czy to na recepcji, czy na treningu. Zawsze można z nami porozmawiać o treningach albo o życiu. Nigdy nie ma u nas tłumów i „walki” o przestrzeń czy sprzęt. Jeśli chodzi o warunki do treningu to Studio ma dwie sale. Jedna – większa, przygotowana typowo do treningu funkcjonalnego, wyposażona w wolne ciężary, klatkę, worek bokserski,
bieżnię etc. – na niej jednocześnie odbywają się maksymalnie trzy treningi. To znaczy, że w tej samej chwili, na tej sali będzie maksymalnie trzech trenerów i czterech podopiecznych (prowadzimy również treningi dla par). Druga sala – mniejsza, jest przygotowana do zajęć Pole Dance i Aerial Dance oraz treningu, który nie wymaga użycia większych ciężarów. Wykorzystujemy ją również do sesji fizjoterapii.

No właśnie, Trenerka Dla Mam, Treningi dla Par, pole dance – w jakich treningach się specjalizujecie?
Specjalizujemy się w treningach personalnych i od tego należy zacząć. Pomagamy ludziom schudnąć, przybrać masy mięśniowej, rozciągnąć się, nauczyć tańczyć, pokonać własne słabości, czuć się zdrowiej, lepiej i czasami spełnić marzenia. Trochę to górnolotnie powiedziane, ale tak właśnie jest. W szerokiej ofercie naszego Studia znajdują się: trening funkcjonalny, trening medyczny, fizjoterapia, treningi dla mam, które chcą wrócić do formy po ciąży lub aktywnie przygotować się do ciąży, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, boks i kick boxing, samoobrona dla kobiet, aerial dance oraz pole dance.

To bardzo duży wybór…
To prawda. Współpracujemy z trenerami różnych specjalizacji. Takimi, którzy mają kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu treningów z ludźmi, w różnym stanie zdrowia i na różnym poziomie zaawansowania treningowego. Nasi trenerzy pomogą zawodnikom różnych dyscyplin sportowych przygotować się do startu w zawodach, ale również paniom domu lub pracownikom biurowym, po prostu poprawić formę.

Teraz bycie fit jest bardzo „trendy”, ale czy to tylko moda na bycie w formie, czy jednak coś więcej?
Trochę tak, a trochę nie. Na całe szczęście moda na bycie fit, która jest promowana również w mediach, pomaga dbać o jakość życia i zdrowia. Rano szybka kawa, biegiem do auta lub metra, potem osiem godzin lub więcej za biurkiem lub na innym stanowisku pracy, następnie w podobny sposób powrót do domu. W międzyczasie zjedzone „byle co” lub nic, albo tylko kawa, dwie, a czasem nawet pięć. Moda na sport pomaga walczyć ze skutkami takiego trybu życia i działa prewencyjnie. Otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, choroby układu krążenia… na wiele z nich, niestety, „zapracowujemy” sami. Sport nie jest lekarstwem na wszystko, ale pomaga bronić się przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi.

A co ze sferą psychiczną? Czy sport to też terapia dla duszy?
Odpowiednio dopasowany i poprowadzony trening sprawi, że w jego trakcie możemy najzwyczajniej „zapomnieć o całym świecie”. To właśnie dają treningi – męczymy ciało, skupiamy się na wysiłku, a wtedy umysł jest „na Hawajach”, można
powiedzieć że wtedy siedzi nad basenem i się opala, a mówiąc wprost – jednocześnie się relaksuje i regeneruje. Dzisiejszy tryb życia jest bardzo intensywny – często spotykany stres w pracy i jednocześnie duża ilość obowiązków domowych. Nawet rodzice, niejednokrotnie wystawiani są przez dzieci na ogromny test odporności psychicznej – gdzieś trzeba znaleźć tak zwany „wentyl bezpieczeństwa”. Sport świetnie sprawdza się w tej roli.
Jest jeszcze jeden aspekt. Trenując wykonujemy coraz trudniejsze ćwiczenia, pokonujemy większe dystanse, podnosimy większe ciężary – tym samym pokonujemy własne słabości, dzięki czemu stajemy się silniejsi nie tylko fizycznie, ale też psychicznie.

To kiedy zacząć?
Teraz! Wszystko zaczyna się w głowie. Musimy po prostu powiedzieć sobie: „to jest ten dzień!”. Nie znaczy to, że trzeba od razu próbować przebiec półmaraton lub maraton, bo to by było szaleństwo, ale wyjście z domu, nawet żeby regularnie spacerować, to może być „krok milowy”. Czasami słyszymy takie głosy: „ja chyba jestem już na to za stara, bo jestem po czterdziestce…”. To bardzo niewłaściwe podejście. Nawet jeśli to jest czterdzieści, pięćdziesiąt, czy więcej, to nigdy nie
jest za późno. Jeśli chcesz robić coś więcej, lub masz jakieś kontuzje, to niezwykle ważne jest aby zacząć pod okiem doświadczonego trenera, który wskaże „jaką drogą iść”. Zdarzają się też osoby, które mówią: „przyjdę jak schudnę, teraz się wstydzę”. Uwierzcie mi – nie ma czego! Każdy kiedyś zaczynał, był chudy lub gruby, nie miał siły albo zmagał się z efektami kontuzji, a treningi pomogły mu wrócić do sprawności. Sport naprawdę zmienia ludzkie życie.

Czy Studio Terapia to miejsce dla każdego?
Tak! Zdecydowanie! Dla pań i panów, dla młodszych i starszych, dla tych, którzy mają konkretny cel i tych, którzy go dopiero szukają, a przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą być jednym z wielu „numerów kart członkowskich”. A właśnie! U nas nie ma opłat członkowskich ani umów długoterminowych. Oznacza to, że jedynym kosztem jest tylko opłata za trening personalny i nic więcej. Niektórzy twierdzą, że to szalone, ale my chcemy, aby nasi Klienci stali się członkami „terapiowej rodziny”, chcieli u nas trenować, a nie byli do tego zmuszeni, bo „mam jeszcze umowę na pół roku”. Tak to właśnie u nas jest, tworzymy swoistą rodzinę, do której serdecznie zapraszamy.

artykuł pochodzi z magazynu “Zdrowie jest trendy”